مقالات

مواردی که برای خرید کتونی راحتی باید بدانید

کتونی راحتی

واژه کتونی اصطلاحی متداول در آمریکای شمالی و برخی کشور های انگلیسی است. و معمولا برای کفش های ورزشی و روزمره به کار برده می شود. برخی افراد این کفش ها را با نام کتونی ورزشی نیز می شناسند. اما لازم است بدانید کتونی ها دارای انواع مختلفی می باشند. و هرکدام برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار ی گیرند. از این رو کتونی های اسپرت ورزشی با کتونی هایی که افراد در روزمره برای پیاده روی و دیگر موارد این چنینی استفاده می نمایند، متفاوت می باشد. در بین انواع مختلف این کفش ها، استفاده از کتونی های راحتی در بین عموم مردم رایج و پرطرفدار است. زیرا در پیاده روی های طولانی، خرید، رفتن به مدرسه و یا محل کار خستگی کمتری برای پا دارد. و این ویژگی موجب محبوبیت آن در بین افراد مختلف شده است.

بیشتر بدانید
انتخاب بهترین کتونی های پاییزی

اگر قصد خرید این محصولات را دارید، برای آشنایی بیشتر در این مقاله با ما همراه باشید. در ادامه مطلب بررسی می نماییم که چه کتونی هایی جزو کتونی های راحتی محسوب می شوند.

کتونی راحتی

کتونی راحتی چیست؟

بسیاری از افراد گمان می کنند، کتونی راحتی به کفش هایی ارزان و ساده گفته می شود که از آن ها برای خرید روزانه و کار های پیش پا افتاده استفاده نمایند. اما این یک باور غلط است! همانطور که می دانید پا به عنوان قلب دوم انسان شناخته می شود. و همچنین یک عضو مهم است که فشار به آن می تواند موجب بروز کمر درد و آسیب های مختلف شود. از این رو هنگام خرید کفش باید همیشه بهترین گزینه را مدنظر داشته باشید.

کتونی های راحتی، کفش هایی هستندکه برای برای تمام امور روزمره مورد استفاده قرار می گیرند. و لزوما ارزان بودن یک کفش دلیل بر راحتی و مناسب بودن آن نیست. یک کفش راحتی باید دارای تمام استاندارد ها یک کتونی اسپرت باشد. و تنها به این دلیل به آن “راحتی” گفته می شود، که پارچه خنک تر و نرم تری نسبت به بقیه کتونی ها دارد. یا اینکه لژ بیشتر آن موجب نرمی و جلوگیری از فشار به پا می شود. و با توجه به ویژگی های ظاهری که دارند، در موقعیت های گوناگونی از جله: پیاده روی، رفتن به مدرسه یا محل کار، گشت و گذار و مسافرت و دیگر موارد این چنینی، استفاده می شوند.

در انتخاب کتونی های راحتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید کتونی راحتی مانند هر کفش دیگری نیازمند توجه به یکسری بخش های مهم است. این موارد عبارتند از:

  • وزن کفش: کفش هایی که به عنوان راحتی انتخاب می نمایید نباید دارای وزن زیادی باشند. و شما باید در هر بار قدم خود، سبکی و راحتی آن را احساس کنید.
  • زیره: از مهم ترین بخش های هر کفش، زیره آن است. زیره کتونی های راحتی باید حداقل دارای چند سانتی متر لژ باشد. تا در پیاده روی طولانی مدت فشاری به کمر شما وارد نشود.
  • بند دار یا بدون بند: عموما کفش های چسبی یا یدون بند با رویه صاف برای استفاده راحت تر هستند. و نیازی به باز و بسته کردن بند برای استفاده از آن ها نیست. اما با این حال تشخیص این مورد به عهده خودتان می باشد. شاید برخی افراد استفاده از کفش های بند دار را بیشتر بپسندند. یا برخی حوصله مدام سروکار داشتن با بند ها را ندارند. و از کفش ها رویه صاف مانند برخی مدل های کفش ونس استفاده می نمایند.
  • رویه کفش: سعی کنید کفشی را به عنوان کتونی راحتی انتخاب نمایید که دارای رویه خنک و نازکی باشد.
بیشتر بدانید
همه چیز درباره کتونی اسپرت ورزشی

کفش کانورس

خرید کتونی راحتی

برند های مختلفی انواع کتونی های راحتی را تولید و عرضه می نمایند. اما کفش کانورس و ونس، از معروف ترین برند ها در زمینه تولید این محصولات هستند. از این رو اگر قصد خرید کتونی اسپرت و به خصوص نوع راحتی آن را دارید، بهترین نمونه های آن را می توان از فروشگاه کانورس تهران با قیمت مناسبی خریداری نمود. تنها کافی است به صفحه اصلی وب سایت این مجموعه مراجعه نمایید. و مدل های مختلف این کفش ها را انتخاب و خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *